Mosógép beüzemelése
Amikor új mosógépet vásárolunk, gyakran felmerül a kérdés, hogy az új mosógép beüzemelése igényel-e szakembert?
A garancia érvényesítésének nem feltétele a szakember által történő beüzemelés, de hibás beüzemelés esetére nem terjed ki a garancia.
A legtöbb mosógép beüzemelése nem bonyolult, minimális műszaki érzékkel és egy-két szerszámmal könnyen megoldható. Vegyük át röviden, mire kell figyelni.
Dobrögzítő elemek eltávolítása
Új állapotban a mosógép dobja rögzítve van a vázhoz, hogy szállítás közben ne sérüljön. Az egyik legfontosabb, kicsomagolás után ezeknek a dobrögzítő elemeknek az eltávolítása. Újabban a gyártók a dobrögzítő elemeket élénk színekkel jelzik, hogy még szembetűnőbbek legyenek. Általában a készülék hátulján, 2-4 csavarral vannak felszerelve. Ha a dobrögzítő elemeket nem távolítjuk el, a mosógépünk maradandóan is károsodhat. Egyes gyártók a készülék alján is elhelyeznek rögzítéseket, ezek általában nincsenek külön rögzítve, a csomagolással együtt eltávolíthatóak.
Készülék elhelyezése
Második lépés, a készülék vízszintbe állítása stabil felületen. Egy új mosógép alá nem kell semmilyen kiegészítő, pl. gumiszőnyeg, mert megfelelő beállítás esetén a készüléknek stabilan kell állni a helyén, nem mozdulhat el. Fontos a stabil szilárd felület. A készülék lábai általában csavarmenettel állíthatóak, úgy kell őket beállítani, hogy a készülék vízszintes helyzetben állva stabilan álljon, ne döcögjön egyik irányba sem. Fontos, hogy a padlózat ne legyen szennyezett, a készülék lábain lévő gumi talpacskák tapadjanak a felülethez.
Használat előtti átmosás
Harmadik lépésként javasolt, egy üres átmosás a készülék használatbavétele előtt. Erre tökéletesen megfelel a legtöbb új készüléken elérhető legrövidebb, 15 perces gyors mosóprogram. Ezzel a készülék üzemszerű működését is könnyen ellenőrizhetjük.
Ha további kérdései merülnek fel, kérjük keresse ügyfélszolgálatunkat!
Kérjük, ha hasznosnak találta cikkünket, ne felejtse el megosztani, illetve lájkolni a Facebook oldalunkat!