A bennünket körülvevő gépek közül, vannak melyeknek természetesnek vesszük a működését. Ilyen pl. a hűtő, kávéfőző, vagy a mosógép. Gyakran csak akkor vesszük észre mennyire hasznosak, ha valamelyik elromlik.
Mit tegyünk, ha meghibásodik?
Szerencsés esetben, nem kell mosógépszerelőt hívni, magunk is orvosolhatjuk a problémát. Ilyen lehet pl. ha a mosógépben eltörik a mosószer adagoló fiók, vagy ha egy mosogatógépnél eltörik az edénytartó, esetleg megsérül az egyik keverőlapát.
Ezek a hibák a nem feltétlen igényelnek képzett mosógépszerelőt, kis technikai vénával könnyem megoldhatjuk őket magunk is.
Hogy kezdjünk hozzá?
A gyártó és az alap típusjelölés legtöbbször leolvasható a készülék burkolatáról, de ez gyakran nem elegendő. Minden háztartási gépnek van egy adattáblája. Ez elöltöltős mosógépeknél jellemzően a betöltő nyílás közelében megtalálható, pl. az ajtó belső peremén. De lehet még a szennyvíz szűrő tisztító nyílásánál is. Ha sehol nem találjuk, a készülék hátulján biztos előkerül.
Mosogatógépeknél kicsit más a helyzet. Jellemzően az ajtó peremén kell keresgélni. Esetleg az ajtó felső részén, egy nehezen leolvasható gravírozás, pl. Bosch készülékeknél.
Miért van rá szükség?
A katalógusok jellemzően, ezen táblák az adataival dolgoznak. Mivel gyakran előfordul, hogy egy alkatrész különbözik, akár ugyanazon a modellszámon belül. A legtöbb alkatrész forgalmazó ügyfélszolgálat, vagy mosógépszerelő először erről fog adatot kérni, praktikus ha előre felkészülünk. Mosógépeknél az adattábla, olyan, mint autóknál a rendszám. Segítségével biztosak lehetünk benne, hogy a kívánt alkatrészhez jutunk hozzá.